Dobrý den,vítám vás na našich stránkách věnovaných kaprařině.

Lov kaprů v Ostrově nad Oslavou

Lov kaprů v Ostrově nad Oslavou - obrázek

Lov kaprů v Ostrově nad Oslavou - obrázek

Začátkem srpna jsme navštívili soukromou přehradu v Ostrově nad Oslavou na Českomoravské vysočině, zasazenou do neporušené části přírody. Krajina zde byla krásná a počasí nám přálo.
Když jsme konečně po mnoha dnech přípravy a shánění nejrůznějšího vybavení, které nám ještě chybělo, dorazily na místo a vystoupili z auta, okamžitě spočinul náš zrak na hladině překrásné přehrady s ještě hezčím okolím. Okamžitě jsme začali co nejrychleji vykládat vybavení z našich vozů s cílem co nejrychleji nahodit a čekat na vytoužené sténaní našich signalizátorů. V hlavní a zároveň jediné budově v okolí vodního díla jsme si zakoupili povolenky a poté nás baštýř Petr zavezl lodí na uřčené místo. Poradil nám také pár chytrých rad jak zde lovit. Protože jsme zde nebyli poprvé a se zkušenostmi z minulé výpravy, jsme raději zvolili jiné místo pro zakrmení a následný lov. Minule jsme chytali v místě kde byla značná hloubka a spousta vázek, které nám dělaly velké problémy při zdolávání úlovků. Proto jsme zvolili místo úplně s jiným charakterem. Zvolené místo se nacházelo v malé hloubce a dno bylo také úplně holé s písčitým základem.

Náš tým se rozdělil na dvě části. Jedna část nafoukala naše plavidlo a následně se vydala ustavit tyčovou bójku na zvolené místo. V okolí bójky jsme zakrmili boilies velikostí 16mm a přihodili jsme několik hrstí vařené kukuřice. Druhá skupina stavěla náš tábor a chystala věci pro lov. Připravili jsme naše montáže s koulemi a odvezli je na zakrmené místo.Teď už nezbývalo nic jiného než čekat.
Čekání na vytoužený záběr jsme si krátili naším oblíbeným lovem na feeder a plavanou. Na přehradě je i velké množství bílých ryb a menších kaprů a proto o záběry nebyla nouze. Po několika hodinách byla první jízda na nakrmeném místě. Můj kolega všeho okamžitě nechal a zběsile utíká ke svému nádobíčku. Zasekává, ale po několika minutách boje prut zapružil a první větší ryba tento souboj vyhrála. Po prohraném souboji můj kamarád Martin nic nevzdává a okamžitě znovu nahazuje. Po chvíli slyším ječet moje hlásiče a tak okamžitě reaguji. Zasekávám a následně zdolávám prvního a zároveň největšího kapříka pro tuto výpravu. Po změření a zvážení jsme zjistili, že tento krasavec měří 75cm o hmotnosti 9kg. Ani mí kolegové nezůstávají pozadu a hravě mě dohánějí. Říkáme si, že nám tam konečně najeli a také je to znát. Já a mí kolegové do večera zdoláváme několik dalších solidních a krásných ryb.

Večer však tato jízda ustává a naše hlásiče ani neceknou. Za to feeder a jemný proutek z lehkou montáží na těžko nezahálí, a tak se naše posedy přesouvají k těmto prutům. Vytahujeme pár velkých bělic a několik menších kaprů. Protože se dělá celkem chladno, tak rozděláváme malý táborák. Kolem 23. hodiny slyšíme hrčet brzdu na Martinově feederu. Martin hbitě prut bere do ruky, ale ani si neškrtá, naviják stále hrčí a ryba se ne a ne zastavit. Po chvíli ryba z háčku spadává. To samé se za okamžik stalo i mě, ale s tím rozdílem, že se mi zlomil háček připevněný k montáži. Všichni jsme si v duchu řekli, jaké to tady mají velryby, které se s námi ani nebaví. Po této nemilé události už žádné záběry nepřicházejí, a tak po úspěšném lovu uléháme s vidinou ještě lepšího nadcházejícího dne.
Probudili jsme se do krásného rána a hned započali s lovem. Kolem 6. hodiny přišli první nedočkavci a pak už to šlo ráz na ráz. Tahali jsme jednoho za druhým převážně ty menší, ale objevili se i ti větší kolem 70cm. Toto tempo si ryby udrželi po zbytek našeho pobytu. Nakonec se nám povedlo zdolat několik pěkných úlovků.Mezi největší patří kapři:75cm-9kg, 73cm-8,8kg,72cm-8.5kg,…
Tato voda je opravdu krásná ale také velice těžká. Přehrada je vlastně přehrazené údolí, rozlohou 16 ha a množstvím zátok, mělčin i hlubokých míst (max. hloubka 9m). Je ideálním místem k rybaření a odpočinku, a to i v zimním období.Voda přitéká z lesa a proto je celkem kyselá a studená. Kapři jsou překrásní ale trochu nízcí.
Všem bych chtěl doporučit aby se na tuto vodu jeli podívat a věřím že se vám tu bude líbit tak jako nám.

Petrův Zdar přeje Karel Babák , Martin Merunka a zbytek carpteamu na háčku.
03.03.2008 21:01:39
merunkamartin
dekujeme vám že jste navstívili naše stránky........autor stránek Mery (dotazy,nápady,připomínky mi mužete posílat na email: merunkamartin@seznam.cz)Preji pěkný den
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one