Dobrý den,vítám vás na našich stránkách věnovaných kaprařině.

Chuckyho krmítková směs

Asi každý rybář občas chytá s použitím krmítkového závaží rozličných vzhledů a rozměrů. Já se musím přiznat, že na „šrot“ chytám velice často a to vždy, když nekrmím kukuřicí nebo když chytám na známou nástrahu pro lov velkých ryb boilies. Já si krmítkovou směs vyrábím sám, protože mi přijde, že když si jdu koupit vnadící směs do rybářských potřeb, tak platím moc za strašně málo, proto jsem si časem vyvinul směs, která mi finančně a kvalitativně vyhovuje. S touto směsí slavím úspěchy jak při lovu na položenou tak i při lovu na anglický splávek. Pojďme si tedy moji směs představit.

Potřeby: -na 18kg směsi

·        4kg kupované aromatizované krmítkové směsi (já kupuji jen směs od firmy Václavík)

·        5kg jemného kukuřičného šrotu

·        5kg pšeničného šrotu

·        1kg mleté řepky

·        1kg celé řepky

·        0,5kg mletého konopného semínka

·        0,5kg celého konopného semínko

·        Strouhánka dle potřeby (přidáváme takové množství, aby nám směs držela pěkně pohromadě a nerozpadala se po namočení u vody)


Příprava:

  Já když si dělám krmítkovou směs tak většinou v množství okolo 20kg. Nachystám si velkou nádobu (plastový dřez) a do něj přidávám postupně pomocí hrnečku složky. Jelikož by se takové množství celé špatně propracovávalo, tak směs míchám po částech. Nejprve smíchám 4hrenečky kukuřičného a 4 hrnečky pšeničného šrotu, pak přidám 3 hrnečky aromatizované směsi a to pořádně promíchám. Pak přidám drcenou a celou řepku spolu s drceným a celým konopím. Celého a drceného semene dávám podle „oka“ tak aby se mi směs na pohled líbila a na konec dám 2 hrnečky strouhánky. Takto postupuji s celým množstvím ingrediencí a hotovou směs skladuji v igelitových pytlích nebo v kbelících s víkem. Do hotové směsi u vody někdy přidávám melasu nebo třeba převařený anýz, aby směs byla ještě atraktivnější.


  S touto směsí slavím úspěchy dodnes a nedám na tuto kombinaci rybích dobrot dopustit. Tomu, kdo moji směs vyzkouší, přeji mnoho hezkých chvil strávených u vody a velké množství ulovených ryb s použitím mé krmítkové směsi,

                                        přeje Chucky a celý Carpteam na Háčku.  

 

06.05.2009 15:59:09
merunkamartin
dekujeme vám že jste navstívili naše stránky........autor stránek Mery (dotazy,nápady,připomínky mi mužete posílat na email: merunkamartin@seznam.cz)Preji pěkný den
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one